Diş Hekimliği Fakültesi

Bölüm Hakkında

Diş Hekimliği mesleği ağız, çene ve yüz bölgelerinde yapılan tedaviler ile ağız ve diş sağlığının düzeltilmesini ve genel sağlık ve yaşam kalitesinin yükseltilmesini amaçlayan bir meslektir.

İstanbul Yeni Yüzyıl Diş Hekimliği Fakültesi olarak hedeflerimiz aşağıdadır:

a. Ülkemizdeki diş hekimliği eğitimini; yeni ekol, sistem ve son teknolojik gelişmelerin ışığı altında uygulamak ve geliştirmek.
b. Hastalara ağız ve diş sağlığı konusunda modern ve ileri teknolojiye dayalı en sağlıklı tedavi hizmetlerini sunmak.
c. Toplumun ağız ve diş sağlığı kalitesini yükseltmek ve ülkemizde koruyucu diş hekimliğini yaygınlaştırmak amacıyla uygulamalar yapmak.
d. Yüksek düzeyde bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunarak üst düzey bilimsel dergilerde yayınlamak.
e. Uluslararası yaygınlığa sahip Üniversiteler ile akademik iş birliği içinde bulunmak ve uluslararası tanınırlığa sahip olmak.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2018, 2019 ve 2020 yıllarında YÖK tarafından yayınlanan Diş Hekimliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamasında (ücretli) İstanbul’da 1’inci, Türkiye’de ise 2’inci sırada yer almıştır.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, YÖK tarafından yayınlanan Diş Hekimliği 2019 DUS Başarı Sıralamasında, Türkiye’de eğitim veren Vakıf Üniversiteleri arasında 1’inci sırada, eğitim veren 63 Diş Hekimliği Fakültesi arasında 18’inci sırada yer almıştır (DUS Puanı: 49.88408).

Çalışma Alanları

Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan diş hekimleri Üniversitelerde uzmanlık veya doktora eğitimi alarak akademik kariyerlerine devam edebilirler. Ayrıca muayenehane, ağız diş sağlığı poliklinik ve merkezleri (ADSM) ve hastanelerde diş hekimi olarak çalışabilirler. Ulusal ve uluslararası kuruluş, üniversite ve araştırma enstitülerinde diş hekimi veya araştırmacı olarak görev alabilirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ Diş Hekimliği 100% 11
Ücretli 59 72.790 TL

Dr. Hande Şirin

Dr. Hande Şirin, Diş Hekimi
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Ben diş hekimi Hande Şirin, 2019 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldum. Mezun olduktan sonra diş hekimi olarak fakültemin ağız ve diş sağlığı eğitim, uygulama ve araştırma merkezinde çalışmaya başladım. Ağız diş ve çene radyolojisi kliniğinde muayeneleri yapılarak tanı konulan hastaların çürük dişlerinin konservatif diş tedavileri, kanal tedavileri, diş çekimi gibi ağız ve diş sağlığını ilgilendiren tedavi işlemlerini uygulamaktayım. Fakülte kliniklerimizde bu işlemleri modern diş hekimi ünitelerinde yüksek ve düşük devirli aletler, dolgu yapmak için kullanılan çeşitli el aletleri ve dolgu malzemeleri, çeşitli cerrahi el aletlerini kullanarak yapmaktayım. Ayrıca, fakültemizin sekiz anabilim dalına ait kliniklerde her yaşta hasta için ağız, çene ve yüz bölgesinde modern tanı, teşhis ve tedavi yöntemleri uygulanmakta, restoratif diş tedavileri, endodontik tedaviler, diş eti hastalıkları tedavileri, ağız, diş ve çene operasyonları, protetik diş tedavisi, çocuk dişleri tedavileri ve ortodonti tedaviler yapılmaktadır. Hastalarımıza yapılan tedaviler ile ağız ve diş sağlıklarının düzeltilmesi, genel sağlık ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi hedeflemektedir.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin