Eczacılık Fakültesi

Bölüm Hakkında

Fakültemizdeki Eczacılık Eğitimi tedaviye yönelik olarak doğal veya sentetik maddelerin tanınması ve ilaç haline getirilmesine yönelik sentez, AR-GE, üretim, kalite kontrol, gibi kapsamlı bir eğitimin yanı sıra, ilaçların akılcı kullanımı, eczacı danışmanlığı, klinik eczacılık, fitoterapi gibi konularda ve eczacıların toplumda ve sağlık alanında üstlendikleri tüm görevleri kapsayan ders ve uygulamaları kapsamaktadır.

Çalışma Alanları

Eczane, Hastane, İlaç ve Kozmetik Endüstrisi, Ecza Depoları, Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlar, Akademik Kariyer-Araştırma alanlarında tam yetki ile görev ve sorumluluk alabilecek katılımcı, yenilikçi, duyarlı ve bağımsız bilimsel düşünceye sahip eczacılar olarak yetişmektedirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
ECZACILIK FAKÜLTESİ Eczacılık 100% 9
Ücretli 51 59.020 TL

Şevval Yılmaz

Merhaba, ben Şevval Yılmaz. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2018 mezunuyum. 2020 yılından beri İstanbul Erenköy’de Safranbolu Eczanesi’nin sahini ve Mesul Müdürü olarak hastalara sağlık danışmanlığı görevini yerine getirmekteyim. Semt eczanesi olan eczanemde gıda takviyesi ve dermakozmetik olarak OTC (Over the Counter-Tezgah Üstü) ürünler bulunmaktadır. Ayrıca Aromaterapi ürünleri de mevcuttur.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin