Grafik Tasarımı

Bölüm Hakkında

Grafik tasarım gün içinde pek çok alanda karşımıza çıkan önemli bir ihtiyaçtır. Grafik tasarımcılar gazete, dergi ve kitap tasarımlarını üretmenin yanı sıra reklâm, televizyon ve radyo gibi görsel işitsel medya araçlarına da katkı sunarlar. İşimiz, ilaç prospektüslerinden içtiğimiz meyve sularının ambalajlarına, trafik işaretlerinin yalın dilini oluşturmaktan otobüs duraklarında gördüğümüz billboard ilanlarını tasarlamaya dek uzanır.

Çalışma Alanları

Grafik Tasarımcı, Sanat Yönetmeni, Tasarım Danışmanı, Sosyal Medya Yöneticisi, Web Tasarımcısı, 3D Modelleme Uzmanı gibi unvanlar ile reklam ajanslarında, matbaalarda, dergi, gazete, radyo ve televizyon kanalı gibi basın-yayın alanlarında ve özel şirketlerin grafik tasarım birimlerinde çalışabilmektedir.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ Grafik Tasarımı 100% 2
50% + 30% 14 14.260 TL

Yiğitcan Demirağ

Merhaba, ben Yiğitcan Demirağ İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü 2017 mezunuyum. Şuan Kardem Tekstil A.Ş. şirketinde Tasarım Departmanında grafik bölümü biriminde Grafik Tasarım uzmanı olarak çalışmaktayım. Çalışmakta olduğum bölümde teknik çizimler, tasarımlar ve baskı sorumluluklarını üstlenmekteyim.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?