İşletme

Bölüm Hakkında

İşletme Bölümünde eğitim gören öğrenciler iktisat, hukuk, siyaset bilimi gibi disiplinlerden ders aldıkları gibi işletmenin alt dalları olan örgütsel yönetim, finans, muhasebe, pazarlama, üretim ve girişimcilik ile ilgili derslerle çok boyutlu bir bakış açısı elde etmektedirler.

Çalışma Alanları

KOBİ’lerde, büyük şirketlerde, kamu kurumlarında veya kendi kuracakları şirketlerde; üretim veya servis sektörlerinde, finans, muhasebe, satış ve pazarlama, üretim bölümlerinde; bankaların bireysel bankacılık, kredi pazarlama, hazine, portföy yönetimi, risk yönetimi veya operasyon bölümlerinde çalışma imkanı bulabilirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İşletme 100% 6
Ücretli 50% 19.980 TL 25% 14.985 TL

Kader Yalçın

Merhaba ben Kader Yalçın,

2019 Haziran ayında Yeni Yüzyıl Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl içerisinde Kasım ayında TEDİ DISCOUNT TEKSTİL MAĞ. A.Ş. ailesinde İnsan Kaynakları biriminde İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak göreve başladım. Şirketimiz 15 Haziran 2007 tarihinde kurulmuş olup, tüketicilerin günlük gıda dışı ( Tekstil, züccaciye, aksesuar, kozmetik, vs...) ihtiyaçlarını karşılayan mağazalar zinciridir. TEDİ şu an için yaklaşık 300 mağaza, 3 depo ve 1 genel merkez olmak üzere Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet göstermekte olup, sürekli olarak büyümeyi hedefleyen bir şirkettir. Şirketimiz bünyesinde yaklaşık 1500 personel görev almaktadır. Tüm personel işlemleri Merkez tarafından yürütülmektedir. Merkez İnsan Kaynakları Departmanında 5 kişilik bir ekiple Bordro, Özlük, İş Geliştirme Oryantasyon, İşe Alım ve Performans Değerlendirme süreçlerinde, iş yeri açılış ve kapanış işlemleri, SGK, İŞKUR üzerinden yapılan tüm resmi işlem ve yazışmalar, ayrıca çalışanların disiplin uygulama süreçlerinde aktif olarak rol almaktayım. İnsan Kaynakları Departmanında hedeflemiş olduğum kariyer yoluma ışık tutan tüm hocalarıma ve üniversiteme sonsuz teşekkür ve saygılarımı sunarım.
İyi Çalışmalar Dilerim

KADER YALÇIN İNSAN KAYNAKLARI

Büşra Güden

Merhaba,

Ben VavaCars Otomotiv A.Ş’ den Büşra Güden. Burada Accounting Junior Specialist olarak görev almaktayım. VavaCars, Dünya çapında 40 ofisi bulunan dünyanın en büyük bağımsız petrol tüccarı olan Vitol’ün iştirakidir. Vitol, dünyadaki enerji piyasalarına son yarım yüzyıl içerisinde verimli ve sorumlu bir şekilde hizmet vermiş olup, artık günde yedi milyon varilin üzerinde ham petrol ticareti yapmakta ve dünya çapında enerji ürünlerini tedarik etmektedir. Petrol dünyasındaki bu saygınlık, kayda değer seviyedeki uzmanlık ve altyapıdan güç alarak VavaCars kullanılmış (ikinci el) araba piyasasına girmektedir. Teknoloji ve otomobil dünyasını birleştirerek dünyada türünün ilk örneği olan bir iş alanı inşa ediyoruz. Araba alım satım işlemini herkesin güvenle yapmasına imkan veren bir hizmet yaratarak kullanılmış (ikinci el) arabaların satış şeklinde bir devrim yaratmak üzere yola çıkıyoruz. Benim buradaki görev ve sorumluluklarım ise alımı ve satımı gerçekleşen tüm araçların faturalandırma işlemini yürütmek, alış faturası ve gider pusularının işlenmesi ve kontrolü, satış faturalarının düzenlenmesi ve kontrolü, personellerin masraflarını kontrol etmek ve onaylamak, cari hesap kontrolleri, Ba/Bs mutabakatının yapılması, aylık ve yıllık kapanış raporlarının hazırlanması gibi muhasebe süreçlerini yürütmekteyim.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?