Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Bölüm Hakkında

Uluslararası İlişkiler bölümü, farklı disiplinlerden beslenen disiplinler-arası bir bölümdür. Sıkça kullanıldığı gibi, giderek küçülen ve entegre hale gelmiş, küreselleşmiş dünyamızda sadece ülkemiz için değil, evrensel ölçekte kişiler yetiştirebilmek misyonumuz içindedir. Birey dünya vatandaşı olarak mezun edeceğimiz öğrenciler hem özel sektör hem kamu sektöründe görev alabilmesi için gereken eğitim içeriklerine sahip öğrenim programlarla kendilerine parlak birer kariyer inşa edebilirler.

Çalışma Alanları

Mezunlarımız Dışişleri Bakanlığı’nda, uluslararası örgütlerde, Avrupa Birliği kurumlarında, uluslararası özel şirketlerde, medyanın siyaset ve dış politikayla ilgili birimlerinde, akademisyen olarak üniversitelerde çalışma imkanına sahiptirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler 100% 5
50% 25 21.790 TL 25% 16.345 TL

Recep CEYLAN

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Çalıştığı Firma: Taha Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.
Pozisyon: Taha Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti.bünyesinde ithalat gümrükleme departmanında yaklaşık bir buçuk yıldır ithalat müşteri temsilcisi olarak çalışmaktayım. Söz konusu bu süre içinde kara, hava, deniz ve demir yolu ithalat gümrükleme süreçlerinde aktif olarak yer aldım. Taha Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. 2005 yılında İstanbul merkezli kurulan Taha Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti. 16 yıldır Türkiye’nin dört bir yanındaki yatırımcılara gümrük müşavirliği hizmeti vermektedir.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?