Uluslararası Ticaret ve Lojistik

Bölüm Hakkında

Uluslararası İlişkiler bölümü, farklı disiplinlerden beslenen disiplinler-arası bir bölümdür. Sıkça kullanıldığı gibi, giderek küçülen ve entegre hale gelmiş, küreselleşmiş dünyamızda sadece ülkemiz için değil, evrensel ölçekte kişiler yetiştirebilmek misyonumuz içindedir. Birey dünya vatandaşı olarak mezun edeceğimiz öğrenciler hem özel sektör hem kamu sektöründe görev alabilmesi için gereken eğitim içeriklerine sahip öğrenim programlarla kendilerine parlak birer kariyer inşa edebilirler.

Çalışma Alanları

Mezunlarımız Dışişleri Bakanlığı’nda, uluslararası örgütlerde, Avrupa Birliği kurumlarında, uluslararası özel şirketlerde, medyanın siyaset ve dış politikayla ilgili birimlerinde, akademisyen olarak üniversitelerde çalışma imkanına sahiptirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Uluslararası Ticaret ve Lojistik 100% 5
50% 25 21.790 TL 25% 16.345 TL

Seda Kurtuluş

Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü


Çalıştığı Firma: Grant Thornton Türkiye Pozisyon: Turquality ve Yönetim Danışmanlığı biriminde yaklaşık 2 yıldır asistan danışman ve iş analisti olarak çalışmaktayım. Turquality Türkiye’nin ihracat destek programlarından biridir. Şirketlerin bu desteklerden yararlanabilmesi için bir Ön İnceleme Çalışması ve Gelişim Yol Haritası & Stratejik İş Planı’nı hazırlaması gerekmektedir. Bu hizmetleri verebilmek için Bakanlık tarafından Akredite edilen 7 şirketten biri olan Grant Thornton’da Marka Stratejisi, Stratejik Plan, Pazara Giriş Stratejileri, Pazar Araştırmaları, Hedef Pazar Belirleme çalışmalarını yürütmekteyim. İK, Tedarik Zinciri Yönetimi, Marka, Satış-Pazarlama, Dijitalleşme alanlarında şirketlerin kurumsal alt yapısını güçlendirecek projelerin yazılması ve gerçekleştirilmesi konularında görevler aldım.

Grant Thornton Türkiye Grant Thornton Türkiye, merkez ofisi İstanbul’da bulunan, Ankara ve Bursa’da yaklaşık 200 profesyoneli ile bağımsız denetim, vergi, muhasebe ve danışmanlık hizmetleri sunan uluslararası bir kuruluştur. Türkiye’de 1986’dan bu yana faaliyet göstermektedir.

Rakamlarla Grant Thornton (Dünya)
140’dan fazla ülke 56.000 çalışan

Rakamlarla Grant Thornton Türkiye
5 ofis Yaklaşık 200 çalışan 24 partner

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin