Görsel İletişim ve Tasarım

Bölüm Hakkında

Görsel İletişim Tasarımı Disiplinlerarası bir bölümdür. Hareketli Grafikten, Görüntü işlemeye, kurgu ve Ses tasarımından, animasyon ve arayüz tasarımlarına kadar farklı alanları bir araya getirir.

Çalışma Alanları

Mezunlarımız Grafik tasarımcı ve Görsel iletişimci olarak, Reklam ajansları, basın yayın ve medya sektöründe istihdam edilebilmektedir. PR ve post-prodüksiyon şirketlerinde, yeni medya temelli çalışan içerik üretici şirketlerde medya direktörü, yaratıcı yönetmen, sosyal medya uzmanı, video editörü, web tasarımcısı ya da yazılım geliştirici olarak istihdam olanaklarına sahiptir.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
İLETİŞİM FAKÜLTESİ Görsel İletişim ve Tasarım 100% 4
50% 22 21.790 TL 25% 16.345 TL

Arif Yüksel

Merhaba, ben Arif. Üniversitemizin Görsel İletişim Tasarım bölümünden 2020 yılında mezun oldum. Eğitim hayatım boyunca hem pratik hem de uygulamalı derslerde temel seviyedeki reklamcılık eğitimimi tamamladım. Öğrenciyken sektör tecrübesi edinmenin mezun olunca bana çok fazla katkı sağlayacağına inanarak henüz 2. Sınıftayken alanım ile ilgili Start-Up firmalara girerek teorik bilgilerimi profesyonel anlamda pratiğe dökmeyi başardım. Bu alanda kendimi tanıtıp bir network oluşturduktan sonra bir yandan freelance işler yaparken bir yandan eğitimime devam ettim. Mezun olduktan sonra ise global bir reklam ajansına Jr. Art Director olarak girmeyi başardım. Elbette kolay olmadı, her gün bir çok platformdan iş başvurusu yaptım. Dönüş alamadığım zamanlar da oldu ancak pes etmedim. Şu anda TFF, Starbucks, Mastercard, Pegasus, Amazon ve Volvo gibi birden fazla büyük markanın Dijital Art Director'lüğünü yapıyorum. Özetle bir şeyi gerçekten isterseniz ve başaracağınıza inanarak çalışırsanız kazanamayacağınız hiçbir şey yok.
Sevgiler, Arif.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?