Radyo, Televizyon ve Sinema

Bölüm Hakkında

Radyo Televizyon ve Sinema bölümümüz, sadece radyolar, televizyonlar ve sinema sektörü ile ilgili kapsamlı bilgi ve beceri kazanımı imkânı ile sınırlı kalmamakta, aynı zamanda gelişen teknoloji ile kullanımı artık günlük bir ihtiyaç haline gelmiş olan sosyal medya mecralarında içerik üretimi ve düzenlenmesi üzerine de çeşitli dersler ve uygulamalar ile öğrencilerimizi sektöre hazırlama amacındadır.

Çalışma Alanları

Ulusal ve yerel yayın yapan kamu kuruluşlarında, özel sektöre ait yayın kuruluşlarında görev alabilirler. Yapımcılık, kurmaca, belgesel, reklam, klip ve film yönetmenliği, görüntü yönetmenliği, ses ve görüntü kurgusu, kameraman, ışık operatörü, ses operatörü, senaryo yazarlığı, sunuculuk, fotoğrafçılık, muhabirlik ve haber spikerliği ve kanallara ve yayın kuruluşlarına ait sosyal medya hesaplarının editörlüğü ve yönetimi gibi bir çok alanda olmak üzere sektörde çok sayıda iş olanaklarına sahiptir.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
İLETİŞİM FAKÜLTESİ Radyo, Televizyon ve Sinema 100% 4
50% 22 21.790 TL 25% 16.345 TL

Belgin Çetin

Ben Belgin Çetin. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi radyo, televizyon ve sinema bölümünden 2020 yılında bölüm 4.’sü olarak mezun oldum. Mezun olana kadar Hürriyet Gazetesi ve TRT’de staj deneyimleri edindim. Yaptığım staj deneyimleri mezun olduktan sonra hızlı bir şekilde iş bulmama yardımcı oldu. Öğrencilik sürecim boyunca kendimi kurgu ve metin yazarlığı alanında geliştirdim. Bunun için üniversite eğitimime ek olarak birçok kursa gittim ve freelance işler aldım. Öğrencilik sürecimde derslerden arta kalan süreçlerde de bölüm hocalarımla iletişim kurmaya özen gösterdim; birbirinden deneyimli hocalarımın medya sektöründe edindiği tecrübeleri dinleyerek kendimi sektöre hazırladım. Üniversite hayatımın 4. yılında, aylarca süren uğraşlar sonunda hazırladığım mezuniyet projemle TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’na katıldım ve 2.’lik ödülüne layık görüldüm. Kendim ve fakültem için Türkiye genelinde aldığımız gurur verici bir başarı oldu. Mezun olduktan sonra, kısa süre içinde Number1 Medya Grubu’nda çalışmaya başladım. Ardından Albayrak Medya Grubu bünyesinde bulunan TvNet kanalına geçiş yaptım ve hala devam etmekteyim. Medya sektöründe çalışmaktan çok mutluyum. Hedeflerime emin adımlarla yürümeye devam ediyorum.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?