Yeni Medya ve İletişim

Bölüm Hakkında

Yeni medya, günümüzde haberin derinlemesine ele alınması için gerekli ortamı sağlamaktadır. Bilgisayar teknolojileri ile mobil iletişim ve uygulamalarla internetin yöndeşmesi çoklu ortamın zeminini oluşturmaktadır. Görsel işitsel medya ve yazılı basın kalkarak bütünleşik bir medya yapılanması ortaya çıkmıştır.

Çalışma Alanları

Gazete, TV ve dergi gibi medya kuruluşlarında, Kurumsal iletişim birimlerinde sosyal medya uzmanı olarak, Reklam ve halkla ilişkiler birim ve ajanslarında sosyal medya yöneticisi olarak, TRT, Anadolu Ajansı, Basın İlan Kurumu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı gibi kuruluşlarda haber muhabiri, yeni medya uzmanı, basın-yayın ve enformasyon uzmanı, basın danışmanı, sosyal medya uzmanı olarak, Belediyeler gibi tüm kamu kurumlarının sosyal medya veya iletişim departmanlarında ve iletişim fakültelerinde araştırma görevlisi, öğretim üyesi olarak, kariyerlerini akademik alanda devam ettirebilmektedirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
İLETİŞİM FAKÜLTESİ Yeni Medya ve İletişim 100% 2
50% 14 21.790 TL 25% 16.345 TL

Ebrar Rümeysa Ak

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü mezunuyum. Ülke TV’de yaklaşık bir yıldır haber muhabiri olarak görev yapıyorum. Tüm açıklığı ile olayları haberleştirmeye ve kamunun ilgisine sunmaya çalışıyoruz. Asli görevimiz kamunun haber alma hakkına hizmet etmek. Bir gün sel bölgesinde, bir gün deprem bölgesindeyiz. Bir başka zaman da savaş bölgesinde. Kısacası haberin olduğu her yerdeyiz...
Ebrar Rümeysa Ak
Ülke TV Haber Muhabiri

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin