Biyomedikal Mühendisliği

Bölüm Hakkında

Biyomedikal Mühendisliği günümüzde, sağlık alanında teşhis ve tedavi amacıyla kullanılan mekanik ve elektronik cihazların tasarımı, üretimi, işletilmesi, bakım ve onarım faaliyetleri ile biyomalzemelerin üretim ve geliştirilmesi biyomedikal mühendislerinin başlıca çalışma alanlarını kapsamaktadır. Her gün artan ihtiyacı karşılamak üzere üretilen binlerce biyomedikal cihaz ve sistemlerin, yönetilebilmesi için ihtiyaç duyulan nitelikli teknik elemanlar biyomedikal mühendisliği bölümlerinden yetişmektedir.

Çalışma Alanları

Tüm kamu kuruluşları, özel şirketler, tüm bakanlıklar ve diğer mühendislik ile ilgili kurumların merkez ve taşra örgütleri yönetim birimleri, tüm üniversiteler ve ar-ge merkezleri, mühendislik alanlarında ilgili çalışma yapan sivil toplum kuruluşlarında, tüm hastaneler ve sağlık kuruluşlarında, ayrıca tüm işletmelerde orta düzey, üst düzey yönetici olarak çalışabileceklerdir.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ Biyomedikal Mühendisliği 100% 3
50% 17 19.830 TL 50% 9.915 TL

Batuhan Tunçat
Can Karaağaç

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’nden Batuhan Tunçat ve Can Karaağaç ;

İstanbul’da hizmet veren vakıf üniversite hastanelerinde Biyomedikal Müdürü ve Biyomedikal Mühendisi olarak görev almaktayız. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Klinik Mühendislik olarak; envanter oluşturulması ve güncel tutulması, bakım kalibrasyon planın oluşturulup uygulanması, Arıza süreçleri ve kalite ile ilgili süreçlerde rol alıyoruz.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?