İç Mimarlık

Bölüm Hakkında

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nün ana hedefi, kültürel değerlere sahip çıkan, toplumsal sorumluluk bilincinde, karşılaştıkları sorunları bilimsel yaklaşımlar ile çözebilecek ve yaratıcı çözümler üreten iç mimarlar yetiştirmektir. Amacımız, öğrenci merkezli uluslararası alanda söz sahibi olabilecek Bolonya sürecine uygun bir eğitim uygulamaktır. Bölüm felsefemiz olarak, disiplinler arası işbirliğini geliştiren nitelikte kaliteli, verimli ve katma değer yaratacak projeler üretmek ve akademik ve pratik değeri olan yayınlar yoluyla araştırma ve projelerin hayata geçirilmesini sağlamak ilke edinilmiştir.

Çalışma Alanları

Tüm Bakanlıklardan ve Bağlı Dairelerinde; Belediyelerde, Özel Kuruluşlarda çalışma olanaklarına sahip oldukları gibi, kendileri de Özel Bürolar ve İmalat Atölyeleri açabilirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ İç Mimarlık 100% 9
50% 51 22.780 TL

Durmuş Başpınar

Merhaba, ben Durmuş Başpınar. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü mezunuyum. Öğrenim hayatımızda özgür ve özgün tasarımlar yapmayı öğrendim. Kendi şahsım ‘Cadde Mimarlık’ firmasını kurdum. Özel sektörde tasarım ve uygulama işi yapmaktayım. Küresel salgın döneminde kapanmalar başlayınca e-ticarete yöneldim. Kendi tasarımım olan ürünler imal ederek satış yapmaya başladım. Hayalimizi elle tutulur hale getirmek, tasarımlarımızın insanlara ulaşması kendimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaktır

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?