Mimarlık

Bölüm Hakkında

Mimarlık bölümünde; bilgili, yaratıcı, akılcı ve sorgulayıcı düşünen, sorun tanımlayan ve çözebilen, ulusal ve uluslararası alanda başarılı meslek insanları yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Tasarım ve planlama stüdyoları çevresinde yürütülen mimarlık bölümü lisans programında öğrenci odaklı bir eğitim felsefesi benimsenmiştir.

Çalışma Alanları

Tüm Kamu Kuruluşları, özel şirketler, bürolar, tüm belediyeler, tüm bakanlıklar ve diğer mühendislik ile ilgili kurumların merkez ve taşra örgütleri yönetim birimleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ilgili yönetim birimleri, kamu ve özel sektör kaynaklı sigorta kuruluşları ve bankalar, mühendislik alanlarında ilgili çalışma yapan sivil toplum kuruluşlarında, ayrıca tüm işletmelerde orta ve üst düzey yönetici olarak görev alabilmektedirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ Mimarlık 100% 3
50% 17 23.830 TL 50% 11.915 TL

Miray TAMİR

Miray TAMİR, Mimarlık Bölümü 2019 Bölüm Birincisi

Merhaba, İYYÜ Mimarlık Fakültesi’nde geçirdiğim 4 yıllık lisans eğitimim süresince öncelikle ailemin ve değerli hocalarımın sonsuz desteği, motivasyonu ve aldığım eğitim ile sonrasında okulumun sağlamış olduğu workshop olanaklarının beni mesleğimde başarılı bir noktaya taşıdığını düşünüyorum. Mimarlık birçok mesleği içinde barındıran, sanatın, fiziğin, kimyanın, şehir planlamanın, hukuk gibi birçok alanın ve bilim dalının oluşturduğu geniş bir çember… Bunu da en çok her gün yeni bir şeyler öğrenip gelişmelere adapte olurken anlayabiliyorsunuz. Mimarlık eğitimini, alanlarında uzman olan hocalardan almanın önemi meslek yaşamının ilerleyen aşamalarında kendini hissettiren bir gerçek. Mezun olduğum ilk sene REBA Şehircilik Mimarlık’ta Rölöve-Restorasyon ve uygulama projeleri çalışmalarında bulundum. Sonrasında kendi şirketimi Tamka Yapı bünyesinde Tamka Mimarlık olarak kurdum. İstanbul ilinde proje, danışmanlık, restorasyon ve yüklenici firma olarak hizmet veriyorum. Başarılı olmanın ilk adımı iyi bir eğitim almak ile başlar ve kendini geliştirmekte devam eder. Ben bu konuda şanslı olanlardanım. Umarım ileriki yaşlarımda ben de tecrübelerimi ve bilgilerimi aktarabileceğim iyi bir akademisyen olurum. Hangi mesleği yaparsanız yapın işinizi sevmeniz en önemlisidir. İnsanlar sadece sevdiği işte başarılı olabilirler. İYYÜ bana mimarlık mesleğinin kapılarını sevgi ve disiplinle açarak yaşamımda bitmeyecek bir serüven başlattı. İşte bu yüzden emeği geçen tüm kıymetli hocalarıma sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?