Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Bölüm Hakkında

Fizyoterapistler, insanların yaşam boyu maksimum fonksiyonel yeteneklerini geliştirme, devam ettirme ve düzenleme hizmetlerini sağlarlar. Fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamaları yaşamın her döneminde, sağlıklı ve hasta kişiler, engelli ve engelsiz kişiler için gerekmektedir.

Çalışma Alanları

Fizyoterapistler; Devlet hastanelerinde, Özel hastanelerde, Sağlık Bakanlığında, Belediyelerde ve üniversite araştırma hastanelerinde, Rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
SAĞLIK
BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 100% 6
50% 34 23.630 TL

Z. Gizem Caner

Merhaba, ben Z. Gizem Caner,

2016 Haziran ayında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun oldum. Mezuniyet sonrasında İstanbul Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı’nda Egzersiz Fizyolojisi Yüksek Lisans Programına başladım. Yüksek lisans eğitim sürecinde dans ve spor fizyoterapistliği alanında uzmanlaştım. Kadın futbol milli takım kampları ve ulusal/ uluslararası müsabakalarda milli takım fizyoterapisti olarak görev aldım. Aynı zamanda uluslararası spor müsabakalarında doping kontrol eşlikçisi olarak görev aldım. Klinik çalışmalarımın yanında akademik çalışmalarımda da spor/ dans yaralanmaları ve koruyucu/düzeltici egzersiz programları üzerine yoğunlaştım. “Düzeltici Egzersizlerin Bale Bölümü Öğrencilerinin Postürleri Üzerine Etkilerinin Fotogrametrik Ölçüm Yöntemi ile Değerlendirilmesi” başlıklı tez çalışmamı başarı ile tamamlayarak 03.06.2020 tarihinde Uzman Fizyoterapist unvanını aldım. Şu an ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Spor Bilimleri Fakültesi/ Hareket ve Antrenman Bilimleri Doktora Programı’na devam etmekteyim. 2016 yılı itibari ile fizyoterapist olarak atıldığım akademik/ çalışma hayatında okulumda edindiğim teorik bilgileri saha pratik bilgileri ile birleştirme fırsatı yakaladım. Okulumun akademik kadrosu sayesinde edindiğim bilgiler ve kazandığım iş çevresi başarıya ilerlediğim bu yolda bana eşsiz fırsatlar sundu. 2020 yılı itibariyle mezun olduğum İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım. Tüm meslektaş ve meslektaş adaylarıma başarılar dilerim. Sevgi ve saygılarımla...

Uzm. Fzt. Gizem Caner

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?