Hemşirelik

Bölüm Hakkında

Kaliteli hemşirelik bakımıyla sağlığın geliştirilmesi ve sürdürülmesini sağlayacak; insana ve sağlık sorunlarına duyarlı olarak çalıştıkları alanlarda liderlik edebilen, problem çözme ve karar verme becerilerine sahip, ekip çalışmasına inanan, toplumsal sorumluluğu üstlenmeye hazır ve toplumun değişen sağlık gereksinimlerine yanıt verebilen profesyonel meslek üyeleri yetiştirmektir.

Çalışma Alanları

Kamu ve özel hastanelerde, üniversite hastanelerinde; klinik hemşiresi, eğitim hemşiresi veya yönetici olarak, ana çocuk sağlığı ve aile planlaması merkezleri, toplum ruh sağlığı merkezleri, evde bakım kuruluşları, okul ve işyerlerinde; halk sağlığı hemşiresi olarak çalışabilirler. Özel polikliniklerde, huzur evlerinde, sigorta şirketlerinde çalışabilirler. İlaç, tıbbi malzeme ve medikal endüstrisinde danışman ve eğitimci olabilirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Hemşirelik 100% 9
50% 51 20.490 TL

Tatiana Efstiratiadis

Merhaba, ben Tatiana Efstiratiadis,
2017 Haziran ayında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden mezun oldum. Mezuniyet sonrası Amerikan Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesi’nde işe başladım. 2019 yılında Yeni Yüzyıl üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans programına başladım ve tez aşamasında eğitimim halen devam ediyor. 2020 yılı itibari ile Amerikan Hastanesi İdari Süpervizör’ü olarak görev değişikliğim oldu. Başhekimlik ve hemşirelik hizmetleri ile ilgili tüm süreçlerde görev almaktayım. Tüm aday meslektaşlarıma başarılı bir eğitim ve iş hayatı dilerim. Sevgi ve saygılarımla.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?