Tıp Fakültesi

Bölüm Hakkında

İnsanların sağlıklı yaşamasını sağlayarak, hastaların sağlık sorunlarını gidererek hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan bir bölümdür. Bu bölüm, insan hayatı için kritik ve önemli kararlar almayı gerektirir. Sağlık hiç bitmeyen bir ihtiyaç olduğundan hekimler her zaman gerekecektir.

Çalışma Alanları

Tıp Fakültesi'nden mezun olan doktorlar sağlık sektörünün farklı alanlarında çalışabilirler. Üniversite hastaneleri ve Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin Temel, Dahili ve Cerrahi birimlerinde akademik olarak kariyerlerine devam edebilirler. Hekimlerimiz, Türkiye'de ve Dünyada mesleklerini yürütebilecekleri birçok ulusal ve uluslararası kuruluş ve araştırma enstitüsünde eğitim görebilirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
TIP FAKÜLTESİ Tıp 100% 15
Ücretli 85 72.790 TL

Eda Görgün

Eda Görgün (2019 Mezunu)
2019 yılında mezun olduktan sonra, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acilinde pratisyen hekim olarak zorunlu göreve başladım. 4-5 ay sonrasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne Anatomi Asistanı olarak atandım. Tıp Fakültesi’nde ve tıp eğitiminin özünde insana dokunmak ve insanı iyileştirmek var ve hiç kuşku yok ki bunun için insanlarla iletişim ve ilişki kurabilmenin önemi çok büyük. Bu sebeple Tıp Fakültesi bana insanı öğreten ve benim insana bakışımı genişleten bir meslek oldu. Ve mesleğimi en iyi şekilde yapmaya gayret ediyorum.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin