Program Hakkında

Günümüzde hukuk, insan ilişkilerinin en geniş alanını kapsamaktadır. Toplumlar geliştikçe bireylerin adalete daha hızlı, daha etkin erişim talep ve beklentileri de artmaktadır. Adalet alanında ihtiyaç duyulan ara kademe nitelikli personel yetiştirme görevinin bir kısmını, Üniversitemizin Meslek Yüksek Okulu Adalet Programı üstlenmektedir.

Çalışma Alanları

Adalet Programı mezunu öğrenciler belli şartları sağlayarak devlet memurluğuna atanabildikleri gibi, özellikle adliyelerde, noter yanında veya hukuk bürolarında da geniş çaplı istihdam olanaklarından yararlanabilmektedirler.

Dikey Geçiş Sınavıyla Kayıt Yapılabilecek Bölümler

DGS sınavında başarılı olan Adalet Programı öğrencilerinin Hukuk Fakültesine dikey geçiş yaparak Hukuk Fakültesi mezun olma imkânları da bulunmaktadır.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
MESLEK YÜKSEKOKULU Adalet 100% 6
50% 34 12.700 TL

Betül Derya ÖZCAN

Öncelikle sizleri şahsım adına saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Ben Betül Derya ÖZCAN, 2017 yılı Adalet MYO mezunu olarak üniversite hayatım boyunca aldığım eğitimin bana neler kattığını ve siz değerli genç arkadaşlarıma neler katacağını mesleki anlamda nerelerde olacağınızı kısaca anlatmak isterim. Yeni yüzyıl üniversitesinin alanlarında uzman çok değerli akademik kadrosu sayesinde aldığım eğitim iş bulma sürecimde beni her zaman olumlu yönde etkiledi. İş hayatına atıldıktan sonra kariyer açışından aldığım eğitimler çalıştığım hukuk bürolarında beni daha fazla ileriye taşıyarak şu an bulduğum konuma ulaşma imkanını verdi. Kendime gelecek olursam AVD Hukuk bürosunda yardımcı icra departmanı asistanı olarak işe başlama imkanını yakaladım. Yardımcı olarak başladığım bu yola 2021 yılında binlerce icra dosyasının sorumluluğunu omuzlarımda taşıyarak Karaağaç Hukuk ve Danışmanlık bünyesinde operasyon yetkilisi olarak yoluma devam etmekteyim. Ben Yeni yüzyıl üniversitesini tercih ederek geleceğimi emin ellere bırakarak şu an ki konumuma ulaştım. Sizlere de Yeni yüzyıl üniversitesi ile güzel bir gelecek diliyorum.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?