Bankacılık ve Sigortacılık

Program Hakkında

Bankacılık ve Sigortacılık elemanı yetiştirerek iş verimini artırıcı ve istihdam yaratıcı bir görev üslenmiş durumdadır. Mezunlarımız kamu ve özel sektördeki bankalarda, sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerde ve bazı kurumsal şirketlerin finans departmanında da çalışabilecek nitelikte ve donanımda yetişmektedir.

Çalışma Alanları

Bankacılık ve Sigortacılık programından mezun olan öğrencilerimiz, ticari bankalarda ve sigorta şirketlerinde görev alabilecekleri gibi, kendi sigorta şirketlerini kurarak piyasada bağımsız olarak da çalışabilmektedir. Bunun yanında mezunlarımız sermaye piyasalarında faaliyet gösteren şirketlerde yatırım danışmanlığı, portföy yöneticiliği vb. pozisyonlarda da çalışabilmektedir.

Dikey Geçiş Sınavıyla Kayıt Yapılabilecek Bölümler

Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Bankacılık ve Sigortacılık, Ekonometri, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, İktisat, İşletme, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi Lojistik Yönetimi, Sermaye Piyasası, Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Finansman.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
MESLEK YÜKSEKOKULU Bankacılık ve Sigortacılık 100% 5
50% 25 12.150 TL 25% 9.112 TL

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?