Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Program Hakkında

Bilimsel yöntemler ışığında iletişim biliminin iki çok önemli alanı olan halkla ilişkiler ve reklam konularında kuramsal bilgi vermek ve teknik becerilerle donanmış teknik elemanları da bu doğrultuda yetiştirerek sektöre kazandırmaktır.

Çalışma Alanları

Halkla ilişkiler, reklam ve medya ajanslarında çalışma olanağı bulabilirken, ayrıca kurumsal şirketlerin iletişim, müşteri ilişkileri ve pazarlama bölümlerinde de çalışma olanağına sahip olmaktadırlar.

Dikey Geçiş Sınavıyla Kayıt Yapılabilecek Bölümler

Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarımı, İletişim ve Tasarım, İletişim Tasarımı ve Yönetimi, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
MESLEK YÜKSEKOKULU Halkla İlişkiler ve Tanıtım 100% 4
50% 21 12.150 TL 50% 6.075 TL

Beyzanur Küçükhüseyinoğlu

Ben Beyzanur Küçükhüseyinoğlu, 2019 yılı Halkla İlişkiler ve Tanıtım MYO mezunuyum. Üniversite hayatım boyunca aldığım derslerin ve eğitimin bana kattıkları çalışma hayatımda başarıya nasıl götürdüğünü ve sizlere neler yapabileceğinizi ve başarabileceğinizi anlatmak isterim. Yeni yüzyıl üniversitesi bölüm hocalarımız başta olmak üzere alanlarında uzman çok değerli bir akademik kadrosu sayesinde aldığım eğitimin bana kattıkları ile birlikte daha okurken iş bulma imkânı sağladı. İş hayatına atıktan birkaç ay sonra üzerimdeki sorumluluk ve yetkide arttı. İşime gelecek olursam eğitimim hala devam ederken bir medya şirketinde sosyal medya yöneticiliği olarak başlama şansı yakaladım. Sosyal medyaya ve akışına derslerden dolayı çok hâkim olmam bu işte başarıyı yakalamama sebep oldu. Bu süreçte şirketin sosyal medya hesaplarının yönetimini yaptım. Sosyal medya ile ilgili olarak hazırlanıp yayınlanacak olan içerik ve görsellerin planlaması, organizasyonu gibi tüm aşamalarının yönetilmesini sağladım. Şuanda da sosyal medya yöneticiliği ile birlikte çalıştığım medya şirketine ait olan derginin sorumlu yetkilisi olarak yoluma devam ediyorum. Ben yeni yüzyıl üniversitesini tercih ederek bana kattıkları ile başarıyı yakalama fırsatı buldum. Sizlere de Yeni yüzyıl üniversitesi ile güzel bir gelecek diliyorum.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?