Program Hakkında

Taşımacılık ve lojistik sisteminin yapısı ve tedarik zinciri, dış ticaret, gümrük, depolama gibi temel konularda eğitim teorik ve pratik olarak verilmektedir. Programdan mezun olmaya hak kazanarak mezun olan öğrenciler, eğitimleri esnasında stajlarını yapma olanaklarını da buldukları lojistik sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalarda ara ve vasıflı eleman olarak iş hayatına kolaylıkla geçiş yaparak başlayabilmektedirler.

Çalışma Alanları

Üretim, hizmet ve satış şirketlerinin lojistik departmanlarında, Kara, deniz, hava, demiryolu ve intermodal taşımacılık şirketlerinde, Finansman sigorta denetim ve dış ticaret şirketlerinin lojistik departmanlarında, Lojistik eğitim ve danışmanlık kuruluşlarında, Araştırma şirketlerinin lojistik departmanlarında, Ulaştırma Bakanlığı ve diğer kamu kuruluşlarının lojistik bölümlerinde çalışabilirler.

Dikey Geçiş Sınavıyla Kayıt Yapılabilecek Bölümler

Havacılık Yönetimi, İşletme, İşletme Yönetimi, Lojistik, Lojistik ve Taşımacılık, Lojistik Yönetimi, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
MESLEK YÜKSEKOKULU Lojistik (Örgün) 100% 4
50% 21 12.150 TL 25% 9.112 TL

Eser Güçlü

Ben Eser Güçlü, 2013 yılı MYO Lojistik Programı mezunu olarak üniversite hayatım boyunca aldığım eğitimin bana neler kattığını ve siz değerli genç arkadaşlarıma neler katacağını mesleki anlamda nerelerde olacağınızı kısaca anlatmak isterim. Yeni yüzyıl üniversitesinin alanlarında uzman çok değerli akademik kadrosu sayesinde aldığım eğitim iş bulma sürecimde beni her zaman olumlu yönde etkiledi. İş hayatına atıldıktan sonra kariyer açışından aldığım eğitimler çalıştığım yerlerde beni daha fazla ileriye taşıyarak şu an bulduğum konuma ulaşma imkanını verdi. Şimdilerde Ceva Lojistik CEVA LOJİSTİK iş geliştirme ve satış sorumlusu olarak kariyerime devam etmekteyim. Ben Yeni yüzyıl üniversitesini tercih ederek geleceğimi emin ellere bırakarak şu an ki konumuma ulaştım. Sizlere de Yeni yüzyıl üniversitesi ile güzel bir gelecek diliyorum.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?