Anestezi (İkinci Öğretim)

Program Hakkında

Anestezi Programı’nın amacı; Sağlık kurum ve kuruluşlarının, Anesteziyoloji ve Reanimasyon ünitelerinde, hastaların ameliyat öncesi hazırlanmasında, ameliyat sırasında hasta kontrolü ve denetimini üstlenerek anestezi ve reanimasyon uygulanmasında, ameliyat sonrasında hasta bakımı ve tedavisinde çalışabilecek yetkinliğe sahip, sektörel ihtiyaçları karşılayabilecek nitelikte, etik kuralları benimsemiş, tıptaki yenilikleri takip ederek uygulamalarına yansıtabilecek Anestezi Teknikerleri yetiştirmektir.

Çalışma Alanları

Sağlık Bakanlığı’na bağlı kamu ve özel yataklı tedavi kurumlarının ameliyathane, reanimasyon ve acil servis ortamında hekimin yönergeleri doğrultusunda “Anestezi Teknikeri” olarak çalışırlar. Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) göre Sağlık Teknikeri olarak atanabilmektedirler.

DGS ile Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

Acil Yardım ve Afet Yönetimi
Hemşirelik
Sağlık Yönetimi
Sosyal Hizmet
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU Anestezi (İkinci Öğretim) 100% 7
25% 43 20.530 TL

Sultan Eslek

Anestezi Bölümü Hakkındaki Yorumlarım, Anesteziyi seçmemdeki en büyük neden sağlık alanında kendimi geliştirmek ve bu alanda insanlara yarar sağlamak istememdi. Yapmış olduğum staj ve çalışma hayatındaki deneyimlerimle de doğru seçim yaptığımı anlıyor, iyi ki bu bölümü seçtiğimi düşünüyorum. Sultan ESLEK

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?