Çocuk Gelişimi

Program Hakkında

Çocuk Gelişimi Ön Lisans Programı'nın amacı; çağdaş bilgi ve beceri ile donanmış, insan onuruna ve etik değerlere önem veren, araştırma, iletişim ve sorun çözme yeteneği gelişmiş, teknolojik araç ve gereçleri kullanabilen, yenilikleri takip ederek uygulamalarına yansıtabilen, sadece çocuğa değil, aileye yönelik programlar düzenleyerek doğru yönlendirmelerde bulunan nitelikli çocuk gelişimi meslek elemanı yetiştirmektir.

Çalışma Alanları

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ana sınıflarında, özel kreş ve anaokullarında, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerin çocuk kliniklerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, hastane okullarında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtlarında, ve ayrıca çocuk yayınevleri, çocuk oyuncakları sektöründe, çocuk tiyatroları ve çocuk filmlerinde, sivil toplum kuruluşlarında istihdam edilebilme olanağına sahip olurlar.

DGS ile Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

Çocuk Gelişimi
Okul Öncesi Öğretmenliği
Özel Eğitim Öğretmenliği
Sağlık Yönetimi
Sosyal Hizmet
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU Çocuk Gelişimi 100% 6
50% 29 13.680 TL

17 Temmuz 1996 tarihinde Küçükçekmece İstanbul’da doğdum. İlkokulu Tayfur Sökmen İlk Öğretim Okulu’ndan bitirdikten sonra çocukluğumdan beri hayalini kurduğum öğretmenlik mesleği için ilk adımımı Eşref Bitlis KML Çocuk Gelişimi bölümünü tercih ederek atmış oldum. 4 yıllık eğitimin sonunda Doğa Koleji Eğitim Kurumları’nda stajyerliğimi tamamladım ve mezun oldum. Daha sonra üniversite tercihim için araştırmaya başladım. Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ni tercih etmemdeki neden öğretmenlerin akademik geçmişleri, başarıları ve en önemlisi mezun olan öğrencilerde bıraktıkları pozitif bakış açılarıydı. Geriye dönüp baktığımda Yasemin Acar Çiftçi hocamın bana ve mesleğime olan katlıları, iyiliklerle ve güzel hatıralarla hatırlayacağım üniversite yıllarımın hayatımdaki yeri çok özel ve her zaman öyle kalacaktır. Sevgiler…

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?