Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Program Hakkında

Sağlık kuruluşları, hastaneler ve laboratuvarlarda çalışabilecek, nitelikli, uygulamalarda karşılaşacakları sorunları çözebilen, bilgiye ulaşma, ekip çalışması, analitik düşünme ve etik değerleri benimsemiş elemanlar yetiştirmektir.

Çalışma Alanları

Sağlık Bakanlığına bağlı kamu ve özel tedavi kurumlarının Biyokimya, Mikrobiyoloji, Histoloji, Hematoloji, Seroloji, Nörofizyoloji, Patoloji, Parazitoloji, Tüp Bebek Merkezleri ve Kan Merkezlerinde, Aile Sağlık Birimleri, Toplum Sağlık Merkezleri, Üniversite Hastaneleri, İlaç firmalarının, kozmetik ve gıda sektörünün mikrobiyoloji araştırma birimlerinde görev alabilirler. Kamu Personel Seçme Sınavı´na (KPSS) göre Laboratuvar Teknikeri olarak atanabilmektedirler.

DGS ile Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Genetik ve Biyomühendislik, Biyomühendislik, Biyoteknoloji, Hemşirelik, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Sağlık Yönetimi Lisans Bölümlerine Geçiş Yaparak eğitimlerine devam edebilirler.
Fakülte Bölüm ÖSYM Burs Oranı Kontenjan Ücret İlk 3 Tercih Bursu Oranı Tercih Burslu Ücret
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU Tıbbi Laboratuvar Teknikleri 100% 9
50% 46 13.680 TL

Aleyna Nur Akkurt

Aleyna Nur Akkurt (2018 - 2020 Mezunu)- Demeç

Hayatımın kırılma noktası olan iş hayatıma ilk adımımı attığımda çok disiplinli çalışacağıma dair kendime söz verdim. Çünkü hocalarımın “Mükemmellik ayrıntıda gizlidir” sözü hiç aklımdan çıkmadı. Bizim gibi çok mezun arkadaşlarımız vardı, rakiplerimiz de diyebilirim. Üniversitemizde bizi hep bir adım öne atan hocalara sahip oldum, bu yönden kendimi çok şanslı hissediyorum. Hayatımın en güzel tecrübesini edindiğim üniversite yıllarımı çok özlüyorum fakat bir yerden başlamak gerekiyordu, sanırım başladım. Geleceği belli olmayan bir dünyaya yeni bir insan kattınız. Şimdi sizden öğrendiğim o derin ve engin bilgileri gelecek nesillere aktarma vakti.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

T.C Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Çevrimiçi

X

Öğrenci Danışmanı

Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabilirim?